fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Koronawirus: zgłoszenia i pozwolenia budowlane będzie można uzyskać także online

Fotolia.com
Resort rozwoju chce, by inwestorzy mogli załatwiać formalności także drogą internetową.

Ministerstwo Rozwoju zwróciło się do wojewodów oraz wojewódzkich inspektorów nadzoru budowlanego o umożliwienie składania podań w formie elektronicznej.

– Rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 wymaga ograniczenia osobistych kontaktów z klientami. Organy nadzoru budowlanego powinny dostosować tryb rozpatrywania spraw do aktualnej sytuacji. Dlatego zalecam umożliwienie klientom składania wszelkich podań za pomocą poczty elektronicznej wraz z załącznikami w formie skanów – mówi Robert Nowicki, wiceminister rozwoju.

Jeśli w tak złożonym podaniu będą braki formalne, obywatel zostanie wezwany do ich uzupełnienia w ciągu 14 dni po zakończeniu stanu epidemii. W tym czasie organy powinny dokonać analizy złożonej elektronicznie dokumentacji, by móc załatwić sprawę możliwie szybko, po dostarczeniu wymaganych oryginałów.

Może to dotyczyć większości procedur, w szczególności pozwoleń na: budowę, rozbiórkę, zmiany pozwolenia na budowę, zgłoszenia budowy lub innych robót budowlanych, zgłoszenia z projektem, zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego bez robót wymagających pozwolenia na budowę lub zgłoszenia.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA