Aktualizacja: 09.06.2021 10:24 Publikacja: 09.06.2021 10:22
Węgierski deweloper planuje sprzedać w tym roku nad Wisłą 745 mieszkań wobec 860 na macierzystym rynku. W I kwartale br. spółka znalazła u nas nabywców na 141 lokali. W najbliższych latach grupa celuje w Polsce w sprzedaż 750-1000 lokali rocznie, biorąc pod uwagę obecny bank ziemi. Prognozy i wyniki uwzględniają udział przejętego Polnordu (ta spółka jest wciąż notowana na GPW, choć Węgrzy mają 100 proc. akcji).
W Polsce deweloper buduje w Krakowie, Warszawie i Trójmieście, planuje pojawić się w kolejnych aglomeracjach. Harmonogram na lata 2021–2027 przewiduje m.in. postawienie 3000 mieszkań w Warszawie, 700 w Poznaniu i 500 w Gdańsku. - Nasza strategia ekspansji do nowych miast w Polsce nabiera kształtów. Jesteśmy już w Gdańsku, jesteśmy w Sopocie, a najprawdopodobniej już na początku przyszłego roku ruszymy z długo wyczekiwanym projektem rewitalizacji terenu dawnych zakładów odzieżowych, którego efektem będzie wieloetapowe osiedle na poznańskich Jeżycach. Jednocześnie umacniamy się w Krakowie i Warszawie, nie rezygnując z nowych inwestycji na tych rynkach. Planujemy, że wraz ze wzrostem skali działalności, dynamika rozwoju Cordii w Polsce jeszcze bardziej przyspieszy. Polska to dla naszej grupy absolutnie kluczowy rynek – skomentował Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordii i prezes Polnordu.
Polacy nie rezygnują z planów odnowienia mieszkań i domów. Remontują więcej i szybciej – wynika z analiz portalu...
Firmy lubią nowoczesne biura w centrum stolicy. Pod koniec marca poziom pustostanów w tym rejonie Warszawy wynió...
Średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Warszawie jest niższa niż rok temu o 4 proc., w Krakowie – o 3 proc. –...
Ceny działek budowlanych w dobrych lokalizacjach mocno wzrosły. Klienci poszukują najczęściej stosunkowo nieduży...
Eksperci prognozują wzrost wartości transakcji kupna–sprzedaży polskich biurowców w kolejnych kwartałach. Rynek...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas