fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

Rekordowy rok Infiniti

Wikimedia
Luksusowa marka Nissana, Infiniti powinna zakończyć 2016 r. rekordową sprzedażą. Liczba wydanych aut będzie większa od 215 tys. z 2015 r. - powiedział szef marki Ronald Krüger.

Tylko w listopadzie Infiniti sprzedała 20 050 samochodów, o 5 proc. więcej niż przed rokiem, a od początku roku 204 tys., czyli o 6 proc. więcej niż w 2014 r. - Nie ogłaszamy przewidywań, ale pozwalam panu policzyć i dojść do wniosku, że biedzie to rekordowy rok - powiedział w rozmowie z dziennikarzem Reutera.

W Polsce też szykuje się rekordowy rok. Roczny plan został przekroczony już w październiku, przed otwarciem salonu we Wrocławiu i tymczasowego punktu w Gdańsku. Listopad był drugim najlepszym miesiącem w historii firmy; pierwszym był miesiąc, gdy Infiniti sprzedawała też wersje homologowane jako pojazdy ciężarowe. Po 11 miesiącach sprzedaż wzrosła o 35,6 proc. - podał rzecznik Infiniti polska, Radek Pszczółka.

Krüger dodał, że popularność tej marki na świecie zapewniły nowe modele, m.in. limuzyna Q60 i pojazd sportowo-użytkowy QX30.

Po 11 miesiącach marka sprzedała w Stanach ponad 120 tys. sztuk, o 1 proc. więcej, w Chinach 37 tys. (+3 proc,.), a w Europie Zachodniej nastąpił skok o 143 proc. do ponad 15 200.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA