fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

BPI Real Estate Poland. Belgowie w Warszawie

Rezydencja Barska
materiały
Dwa osiedla - przy ul. Białobrzeskiej i Ostroroga w Warszawie - wybuduje BPI Real Estate Poland.

Belgijski deweloper należący do międzynarodowej grupy CFE sprzedaż mieszkań na nowych stołecznych osiedlach rozpocznie na przełomie roku. Przy ul. Białobrzeskiej (róg Barskiej) na Ochocie powstanie Rezydencja Barska z 57 mieszkaniami. - Na Starej Ochocie zostało już niewiele wolnych terenów pod zabudowę, dlatego tak ważne jest maksymalne wykorzystanie potencjału działki - mówi Mariusz Rodak, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland.

Prace budowlane przy ul. Białobrzeskiej już się rozpoczęły. Ich zakończenie deweloper zapowiada na 2020 rok. Z kolei przy ul. Ostroroga powstanie osiedle wolaRE. W ofercie znajdzie się 237 mieszkań. Będzie to czwarta inwestycja BPI Real Estate Poland w stolicy, trzecia na warszawskiej Woli i druga, po poznańskiej Vilda Park, realizowana w ramach współpracy joint venture z ACTEEUM Group.

Wcześniej w bezpośrednim sąsiedztwie wolaRE powstały osiedla Wola Tarasy i Wola Libre, które wyróżnia poprzedzający budowę proces remediacji. Także teren przy Ostroroga został oczyszczony z historycznych zanieczyszczeń. Budowa wolaRE ma się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu, a jej zakończenie przewidziano na 2020 rok. - Polska jest bardzo ważnym rynkiem dla BPI Real Estate. Cieszę się, że będziemy mogli kontynuować naszą działalność deweloperską, realizując kolejne inwestycje mieszkaniowe w Warszawie - mówi Mariusz Rodak. - Nieustannie poszukujemy atrakcyjnych gruntów. Generalnym wykonawcą nowych inwestycji inwestycji będzie firma CFE Polska.

Firma BPI Real Estate w całej swojej historii oddała do użytkowania ponad 1,2 tys. mieszkań. - Na polskim rynku firma jest obecna od 2009 roku. Budujemy w czterech miastach - w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu - przypomina dyrektor Rodak. - Jesteśmy deweloperem miejskim, działamy tylko na terenach silnie zurbanizowanych, nie realizujemy inwestycji na obrzeżach miast. Sprzedaż mieszkań przez BPI Real Estate Poland jest stabilna. W 2017 i 2018 roku utrzymuje się na poziomie ok. 300 mieszkań rocznie. Nasz apetyt rośnie, w nadchodzącym roku planujemy sprzedać ponad 450 lokali - zapowiada.

Poza dwoma nowymi warszawskimi osiedlami firma BPI Real Estate w tym roku rozpoczęła budowę osiedla Vilda Park w Poznaniu i drugiego etapu Bulwarów Książęcych we Wrocławiu. Łącznie na czterech osiedlach do sprzedaży trafi ponad 700 mieszkań. W pierwszym kwartale 2019 roku firma planuje rozpoczęcie inwestycji w Gdańsku, gdzie powstaną lokale na wynajem.

- Rynek budowlany jest dziś trudny, dynamicznie się zmienia, jednak zależy nam na terminowej realizacji naszych inwestycji i dokładamy wszelkich starań, aby w 2019 roku zostało ukończonych 230 mieszkań - podkreśla Mariusz Rodak.

Dodaje, że BPI Real Estate nie tworzy banku ziemi. Prowadzi jednak negocjacje dotyczące kilku nowych nieruchomości. - Kupując grunt, mamy już opracowaną koncepcję projektu, który w danej lokalizacji chcemy zrealizować - wyjaśnia dyrektor. - Nie jesteśmy land deweloperem. Kupujemy działkę i na niej budujemy. Na zakup gruntów w 2019 roku zamierzamy przeznaczyć 75 mln zł.

Firma planuje też inwestycje w domy studenckie, mikroapartamenty i apartamenty serwisowane.

REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA