fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Oto dzielnice najlepsze dla dzieci

Adobe
Najwięcej atrakcji dla dzieci mają Katowice – wynika z badania portalu Otodom.

Serwis prezentuje wyniki rankingu dzielnic w kategorii infrastruktura dla dzieci. Jakie atrakcje oferują miasta? Jakie przedszkola, szkoły? - By to sprawdzić, zapytaliśmy ponad 120 tys. Polaków jak oceniają: po pierwsze miejsca do spędzania czasu wolnego z dzieckiem i ich liczbę (place zabaw, parki, miejsca kulturalne), a po drugie dostęp do okolicznych szkół i przedszkoli – wyjaśnia Jarosław Krawczyk, ekspert serwisu Otodom. - W badaniu wzięli udział mieszkańcy 12 największych miast w Polsce.

Która dzielnica jest najlepiej oceniana w kategorii „infrastruktury dla dzieci"? - Wszystko, czego potrzebuje twoje dziecko, znajdziesz w Katowicach – komentuje ekspert Otodomu. Osiedle Tysiąclecia to bezkonkurencyjny numer 1 w Katowicach.

- Dzielnica ta została najwyżej oceniona przez mieszkańców (4,46 pkt na 5) i obroniła tytuł zwycięzcy w kategorii „infrastruktura dla dzieci" rankingu dzielnic Katowic – podaje Jarosław Krawczyk. - Wyprzedziła Brynów-Osiedle Zgrzebnioka (4,39), Giszowiec (4,27) oraz Dąb (4,26). Warto zaznaczyć, że Osiedle Tysiąclecia zajęło 2 .miejsce w ogólnopolskim rankingu wszystkich dzielnic w Polsce. Rodzice z dziećmi w tej części miasta mają duży wybór, jeśli chodzi o różnorodność miejsc do spędzania wolnego czasu ze swoimi pociechami. Nie powinni się też martwić o ich edukację, bo Osiedle Tysiąclecia wypadło najlepiej pod względem dostępu do szkół i przedszkoli.

Dodaje, że wyniki rankingu dzielnic wskazują, że Katowice (3,96 pkt) mają najlepszą infrastrukturę dla młodszych mieszkańców w całej Polsce. - Na drugim miejscu zestawienia znalazł się Poznań (3,89), a na trzecim Białystok (3,87). Warto zaznaczyć, że między pierwszym a ostatnim miejscem w rankingu różnica wyniosła zaledwie 0,31 pkt – podaje ekspert Otodomu.

Szczegółowe wyniki wyglądają następująco:

1. Katowice 3,96

2. Poznań 3,89

3. Białystok 3,87

4. Warszawa 3,86

5. Gdynia 3,83

6. Szczecin 3,81

7. Gdańsk 3,8

8. Lublin 3,75

9. Kraków 3,74

10. Łódź 3,73

11. Wrocław 3,71

12. Bydgoszcz 3,65

Z kolei najlepszą dzielnicą w zestawieniu ogólnopolskim okazało się osiedle Zawadzkiego-Klonowica w Szczecinie, które otrzymało 4,48 pkt. - Wielkopłytowe osiedle, znajdujące się w obrębie dzielnicy Zachód, ma bogatą ofertę placówek edukacyjnych różnego szczebla – podaje portal. - Na terenie osiedla znajdują się szkoły podstawowe, licea prywatne i publiczne, przedszkola, zespół szkół ogólnokształcących, szkoła muzyczna, szkoła zawodowa. W chwilach wolnych od nauki młodzi szczecinianie mogą udać się na place zabaw, czy skorzystać z atrakcji oferowanych przez halę widowiskowo-sportową Netto Arena.

To druga edycja rankingu dzielnic Otodomu. Poprzednią opublikowano trzy lata temu. Tegoroczne zestawienie powstało na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu przez Agencję Badawczą IQS. Ponad 120 tys. mieszkańców 12 miast: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia oceniało różne aspekty życia w swojej okolicy.

Badanie ilościowe realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej.

Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe: infrastruktura dla zwierząt, dzielnice dla aktywnych sportowo, dostępność imprez i służby zdrowia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA