fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Dom przy Źródle

materiały prasowe
W krakowskim Starym Podgórzu Eiffage Immobilier Polska buduje sześciokondygnacyjny budynek z 80 mieszkaniami.

Dom przy Źródle powstaje u zbiegu ul. Podskale i Kalwaryjskiej, w pobliżu ronda Matecznego. Deweloper zaplanował 80 mieszkań o powierzchni od 26 do 85 mkw. - od kawalerek po lokale czteropokojowe. Dominują mieszkania dwu- i trzypokojowe. Na ostatnim piętrze znalazły się przestronne apartamenty z tarasami, z których roztacza się widok na Wzgórze Wawelskie i na panoramę miasta.

W podziemnej hali parkingowej zaplanowano 88 stanowisk. Dom przy Źródle to wspólna inwestycja spółek z grupy Eiffage. Projekt architektoniczny pochodzi z pracowni B2 Studio. Inwestycja ma być gotowa pod koniec tego roku.

- Przestrzeń wspólną inwestycji stanowi patio z niewielkim terenem zielonym. Jego ozdobą będzie rzeźba „Źródło Podgórza" - opowiadają przedstawiciele spółki Eiffage. - Dach budynku pokryje naturalna zieleń. Nazwa inwestycji - Dom przy Źródle - odwołuje się do historii Podgórza i przypomina o pobliskim uzdrowisku Mateczny Zdrój, otoczonym przez piękny stary park.

Atutem inwestycji jest lokalizacja. - Niedaleko jest rondo Matecznego, jeden z głównych węzłów komunikacyjnych dzielnicy - mówią przedstawiciele inwestora. - W nie więcej niż 12 minut spacerem można się dostać do Parku Bednarskiego, na Planty i nad Wisłę. Stare Podgórze ma poza tym bogatą infrastrukturę gastronomiczną, rekreacyjną i edukacyjną. Oferuje liczne restauracje, kluby fitness, galerie handlowe z kinami, a Bulwary Wiślane i okoliczne parki zachęcają do spacerów.

Dom przy Źródle jest drugą inwestycją realizowaną przez Eiffage Immobilier Polska. Pierwszą był kameralny apartamentowiec „Villa Sadyba" na warszawskiej Sadybie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA