fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Mirbud zabiera córkę z parkietu

materiały prasowe
Grupa może wycofać deweloperską spółkę zależną JHM Development z notowań na GPW.

Mirbud rozpoczął analizę możliwości przejęcia pełnej kontroli nad JHM Development i zdjęcia jej z giełdy. Wyniki przeglądu mają być znane do końca miesiąca.

W wolnym obrocie jest 7,5 proc. akcji JHM Development , pozostałe są w rękach Jerzego Mirgosa – bezpośrednio i przez kontrolowany przez przedsiębiorcę Mirbud. Mirgos ma więc możliwość ogłoszenia przymusowego wykupu walorów inwestorów mniejszościowych (i odwrotnie, drobni mogą wystąpić do niego, by kupił od nich akcje).

W poniedziałek rano kurs dewelopera rósł o nawet 10,3 proc., do 1,72 zł. W marcu 2018 r. ostatni raz akcje były wyceniane na ponad 2 zł, od wielu miesięcy notowania są w trendzie bocznym, oscylując wokół 1,6 zł. Średni kurs z trzech, jak i z sześciu miesięcy to 1,58 zł. Wykup inwestorów mniejszościowych po tej cenie kosztowałby 8,2 mln zł.

Grupa JHM Development w 2018 r. miała 97,8 mln zł przychodów z działalności deweloperskiej i 18,8 mln zł zysku brutto ze sprzedaży, to o odpowiednio 2 i 14 proc. więcej niż rok wcześniej. Spółka zarządza też centrum handlowym Marywilska 44 w Warszawie, z tytułu najmu powierzchni przychody wyniosły 45,3 mln zł, a zysk brutto ze sprzedaży 18,5 mln zł – o odpowiednio 8 i 9,5 proc. więcej rok do roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA