fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkanie Plus

Mieszkanie+ w Oławie

materiały
Dokumentację projektową nowego osiedla opracowuje warszawska pracownia MH architekci. Mieszkania mają powstać do czerwca 2022 r.

W ramach rządowego programu Mieszkanie+ w Oławie mają powstać 144 mieszkania. Na niespełna 4-hektarowej działce przy ul. Paderewskiego zaplanowano trzy czterokondygnacyjne budynki z 173 miejscami parkingowymi.

- Prezentowana wstępna wizja osiedla w Oławie zawiera propozycję zagospodarowania terenu z uwzględnieniem wyraźnie zaznaczonego podziału na przestrzeń wspólną i prywatną - mówi Michał Hincz, współwłaściciel pracowni MH architekci.

W promieniu 400 metrów od planowanej inwestycji są sklepy spożywcze, poczta, placówki usługowe i oświatowe, a także przystanki autobusowe. - W pierwszym kwartale przyszłego roku wystąpimy z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę i wyłonimy generalnego wykonawcę, by latem 2020 roku wejść na plac budowy - zapowiada Mirosław Barszcz, prezes spółki PFR Nieruchomości. - Jestem przekonany, że nasza inwestycja będzie doskonałym uzupełnieniem oferty lokalnego TBS i działających na rynku deweloperów. Oława to dynamicznie rozwijające się miasto, które przyciągając nowych mieszkańców, musi zaoferować im także dostępne mieszkania.

Osiedle w Oławie to niejedyna projektowana inwestycja w ramach programu Mieszkanie+ na Dolnym Śląsku. 7 października ruszył konkurs na projekt 1,1 tys. mieszkań przy ul. Zatorskiej we Wrocławiu.

Dolnośląskie Mieszkania+ to ponad 30 projektów na ok. 10 tys. mieszkań zarówno w dużych miastach takich jak Wrocław, poprzez miasta średniej wielkości jak Wałbrzych, a także mniejsze gminy jak Jedlina- Zdrój - mówią przedstawiciele PFR Nieruchomości.

Wiosną oddano osiedle w Wałbrzychu przy ul. Husarskiej, gdzie powstało 215 mieszkań. 220 mieszkań ma powstać w Zgorzelcu przy ul. Lubańskiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA