fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

RPO Adam Bodnar interweniuje w sprawie TVP. Pisze do policji i KRRiT

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że ujawnienie w "Wiadomościach" TVP wizerunków protestujących osób może naruszać prawo. Napisał w tej sprawie do KRRiT. Policję zapytał o incydent pod budynkiem Telewizji Polskiej.

W sobotę pod budynkiem TVP Info odbyła się demonstracja. Uczestnicy zaatakowali wychodzą z redakcji dziennikarkę Magdalenę Ogórek. 

W poniedziałek "Wiadomości" TVP podały tożsamość uczestników demonstracji.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zwrócił się do policji z pytaniem o przebieg incydentu pod gmachem TVP. Poprosił stołeczną policję o udzielenie informacji o ustalonym przebiegu tego zdarzenia oraz interwencji funkcjonariuszy wobec osób blokujących auto Magdaleny Ogórek, w szczególności ile osób wylegitymowano i jakie podjęto wobec nich czynności.

Czytaj także: Szułdrzyński: Jak TVP wykorzystuje atak na Magdalenę Ogórek

W związku z materiałem "Wiadomości" RPO zwrócił się do KRRiT. "Prawo mówi wyraźnie, w jakich okolicznościach można ujawniać czyjś wizerunek zgodnie z prawem. Żadna z tych okoliczności nie wystąpiła w przypadku publikacji wizerunku osób protestujących przed siedzibą TVP Info" - uważa Bodnar.

Rzecznik zwrócił się do przewodniczącego KRRITV Witolda Kołodziejskiego o zbadanie tej sprawy w zakresie kompetencji Rady. - Będę wdzięczny za poinformowanie mnie o podjętych w tej sprawie działaniach - napisał zastępca RPO Stanisław Trociuk.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA