fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Antysemickie stereotypy w TVP Info? "Będą surowe konsekwencje"

Facebook/Barbara Piela
Wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie "Minęła 20" zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje - zapowiedział Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, odnosząc się do zarzutów dotyczących antysemityzmu w materiale "Dobranocki", przedstawiającym Hannę Gronkiewicz-Waltz i Jurka Owsiaka.

Barbara Piela przygotowuje "Dobranocki" do programu "Minęła 20". Tym razem jej animacja dotyczyła zbliżającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na nagraniu widać lalkę z wizerunkiem Hanny Gronkiewicz-Waltz. Była prezydent Warszawy przeszukuje puste worki i skrzynie. Wpada na pomysł stworzenia nakręcanej lalki. Przypomina ona Jurka Owsiaka. Po nakręceniu wypowiada słowa "Cześć, siema", charakterystyczne dla szefa WOŚP.

"Owsiak" zbiera pieniądze, które następnie trafiają do "Gronkiewicz-Waltz". Ta zdecydowaną większość zabiera, zostawiając jedynie 10 zł. Dodatkowo internauci zauważyli, że jeden z banknotów został zmieniony. Na banknocie o nominale 200 zł pojawiła się gwiazda Dawida. Komentujący zarzucają autorce, że w swoim materiale zawarła antysemicki przekaz.

Dowiedz się więcej: Animacja o WOŚP w TVP Info. Pada zarzut antysemityzmu

"Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej stanowczo potępia powielanie antysemickich stereotypów. Nie ma na to zgody" - poinformował na Twitterze szef TAI Jarosław Olechowski.

"Wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie „Minęła 20” zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje" - zapowiedział Olechowski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA