fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

WOŚP

Animacja o WOŚP w TVP Info. Pada zarzut antysemityzmu

Facebook/Barbara Piela
W programie "Minęła 20" w TVP Info pojawiła się animacja przedstawiająca Hannę Gronkiewicz-Waltz i Jurka Owsiaka. Komentujący zarzucają autorce, że jej materiał jest antysemicki.

Barbara Piela przygotowuje "Dobranocki" do programu "Minęła 20". Tym razem jej animacja dotyczyła zbliżającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na nagraniu widać lalkę z wizerunkiem Hanny Gronkiewicz-Waltz. Była prezydent Warszawy przeszukuje puste worki i skrzynie. Wpada na pomysł stworzenia nakręcanej lalki. Przypomina ona Jurka Owsiaka. Po nakręceniu wypowiada słowa "Cześć, siema", charakterystyczne dla szefa WOŚP.

"Owsiak" zbiera pieniądze, które następnie trafiają do "Gronkiewicz-Waltz". Ta zdecydowaną większość zabiera, zostawiając jedynie 10 zł.

Dodatkowo internauci zauważyli, że jeden z banknotów został zmieniony. Na banknocie o nominale 200 zł pojawiła się gwiazda Dawida. Część dostrzega tam również wizerunek Lecha Kaczyńskiego zamiast Zygmunta I Starego.

Komentujący zarzucają autorce, że w swoim materiale zawarła antysemicki przekaz.

Barbara Piela współpracuje z Telewizją Polską. W poprzednich swoich animacjach parodiowała m.in. Donalda Tuska, Lecha Wałęsę, Mateusza Kijowskiego i Władysława Frasyniuka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA