fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Prezydent nie doczytał. Poleca "Niemiecką IV Rzeszę"

Prezydent Andrzej Duda
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Andrzej Duda polecił na Twitterze artykuł z portalu Salon24, w którym Unia Europejska to "IV Rzesza Niemiecka". Przeczytał jednak tylko pierwszą część. Zniknął i wpis, i tekst, a prezydent przyznaje się do błędu.

Tekst, autorstwa osoby podpisującej się "Wilk Miejski", dotyczy emisji CO2. Autor wskazuje, że największym producentem dwutlenku węgla są Niemcy.

"Niemcy odpowiadają za 22,4 proc. emisji CO2 w UE. Polska za 8,5 proc. Ale to my jesteśmy nazywani największym trucicielem Europy!" - pisze autor artykułu.

Po przedstawieniu danych statystycznych "Wilk Miejski" pisze jednak również, że efekt cieplarniany to wymysł banksterów, a "CO2 to gaz przyjazny", bez którego nie byłoby życia i ewolucji. Twierdzi też, że "Polska jest 'chłopcem do bicia' w UE, czyli jak kto woli Niemieckiej IV Rzeszy wspartej przez akolitów, zaś Polska i Grupa Wyszehradzka ma odmienne widzenie rzeczy od wizji budowniczych Sojedinionnych Sztatów Jewropy". 

"Wilk Miejski" napisał również, że pozyskiwanie energii przez farmy wiatrowe to "robienie ekonomicznej las** Niemcom", którzy według niego robią sobie jedynie dobry PR, dopłacając do tej metody, a Unię Europejską nazywa "Niemiecką IV Rzeszą".

Jak zaznaczono na portalu Salon24, tekst pochodził z września ubiegłego roku.

Prezydent Andrzej Duda początkowo polecił tekst, pisząc ""Bardzo dobry artykuł o emisji CO2 w UE. Przystępnie przedstawia realną sytuację. Warto przeczytać. Polecam".

Po tym jednak, jak spadła na niego fala krytyki, że popiera absurdalne teorie autora, i to przedstawione wulgarnym językiem, prezydent wpis usunął i przyznał, że przeczytał tylko część tekstu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA