fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Kurski: Odbudowaliśmy prestiż TVP

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Jesteśmy Telewizją Polską i mamy obowiązki polskie – podkreślił prezes TVP Jacek Kurski w przemówieniu otwierającym prezentację jesiennej ramówki telewizji.

Kurski mówił na początku uroczystości, że po raz pierwszy od 17 lat nastąpił bezwzględny wzrost oglądalności TVP1 i TVP2, a miało to miejsce podczas transmitowanego przez telewizję publiczną mundialu.

Prezes TVP podkreślił z satysfakcją, że nawet "monopolista telemetryczny wielokrotnie zaniżający wyniki oglądalności TVP", odnotował ten wzrost.

Kurski chwalił się, że pod jego rządami "udało się odbudować prestiż" telewizji publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji historycznych.

Czytaj także: TVP pozwie wydawców "Newsweeka". Jacek Kurski: Szczujnia

– Mieliśmy odwagę, żeby opowiedzieć historię Polski, odwołać się do masowej wyobraźni widza - mówił prezes TVP.

Na rok obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości zapowiedział położenie szczególnego nacisku na "przekaz tożsamościowy". W związku z tym nowe produkcje tego typu, m.in. serial o Józefie Piłsudskim czy serial "Drogi wolności".

- Jesteśmy Telewizją Polską i mamy obowiązki polskie - uzasadniał.

Jacek Kurski za szczególnie wartościowe cele TVP uważa widowiska na żywo, zarówno rozrywkowe, jak i "jeszcze lepsze Wiadomości" oraz "poprawę publicystyki na żywo".

– Telewizja Polska przygotowała dla was najlepszą możliwą ofertę tej jesieni – podsumował prezes TVP Jacek Kurski.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA