fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Wielka Brytania: Poseł napisał do minister w sprawie Ziemkiewicza

Tanmanjeet Singh Dhesi
Chris McAndrew/CC-BY-3.0
Członek brytyjskiej Partii Pracy Tanmanjeet Singh Dhesi wysłał do minister spraw wewnętrznych Amber Rudd list w sprawie wizyty Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii.

Rafał Ziemkiewicz miał wziąć udział w spotkaniach autorskich w Wielkiej Brytanii. Publicysta poinformował, że spotkania zostały odwołane. Przeciwko przyjazdowi Ziemkiewicza była posłanka Partii Pracy Rupy Huq.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zostało poproszone o to, by zakazać wjazdu na Wyspy polskiemu publicyście Rafałowi Ziemkiewiczowi. Przeciwniczką wjazdu Ziemkiewicza jest posłanka Partii Pracy Rupa Huq - informował "Guardian".

Czytaj więcej: Posłanka Partii Pracy: Zakazać wjazdu Ziemkiewiczowi do Wielkiej Brytanii

Publicysta poinformował dziś, że odwołuje swoją wizytę, ale "nie wątpi, że prędzej czy później spotkania się odbędą".

Głos w sprawie przyjazdu polskiego publicysty zabrał również inny członek Partii Pracy. Tanmanjeet Singh Dhesi wysłał list do szefowej brytyjskiego MSW Amber Rudd.

Parlamentarzysta w swojej wiadomości tłumaczy, że islamofobia, antysemityzm i dyskryminacja rasowa nie są mile widziane. Mają szkodliwy wpływ na spójność społeczeństwa.

Dhesi dodaje, że poglądy Ziemkiewicza są przeciwne do wartości, które są cenione w Wielkiej Brytanii. Parlamentarzysta apeluje, by publicysta nie dostał zgody na wjazd do kraju.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA