fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

TVP wyśle dziennikarzy na szkolenia z etyki

Fotorzepa/ Piotr Guzik
Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zobligowała swoich pracowników do uczestnictwa w szkoleniach m.in. z zasad etyki dziennikarskiej - informuje press.pl.

Dyrekcja Agencji poinformowała dziennikarzy o szkoleniach dotyczących zasad etyki dziennikarskiej, przepisów dotyczących nieuprawnionego przekazu handlowego i prawa do wizerunku. Udział w tych zajęciach jest dla pracowników obowiązkowy - zaznacza press.pl. Mają się one odbyć na przełomie października i listopada.

Dziesięć dni temu zarząd TVP zawiesił w wykonywaniu obowiązków na czas nieokreślony Ziemowita Kossakowskiego, dziennikarza TVP. Miało ono związek z publikacją Kossakowskiego dotyczącą lekarzy rezydentów. Zarząd telewizji miał "poważne zastrzeżenia do rzetelności przygotowanych przez niego materiałów, co pozostaje w konflikcie z kodeksem zasad etyki dziennikarskiej TVP".

Wcześniej na portalu TVP Info pojawił się materiał Kossakowskiego pt. "Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem", dotyczący m.in. Katarzyny Pikulskiej z Porozumienia Rezydentów OZZL.

TVP nie podała wprost, że autorem tekstu jest Ziemowit Kossakowski. Tekst podpisany był pseudonimem - "zpk".

Jak napisał autor tekstu, "internauci przeglądając profile internetowe Katarzyny Pikulskiej, odnaleźli szereg zdjęć z jej zagranicznych wojaży. Okazało się, że twarz protestu regularnie odwiedza egzotyczne zakątki świata, choć – jak twierdzą jej obrońcy – przynajmniej niektóre z nich są przy okazji pomocy przy akcjach humanitarnych".

Jak informuje press.pl, w ubiegłym tygodniu Kossakowski miał stanąć przed komisją etyki TVP, ale się tam nie pojawił.

Źródło: rp.pl/ press, PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA