fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

"Gwiezdne wojny" biją rekord

Bloomberg
789,5 tys. widzów zobaczyło „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” w Polsce w pierwszy weekend wyświetlania filmu na dużym ekranie – wynika z najświeższych danych Boxoffice.pl.

To drugi (po „50 Twarzach Greya") tegoroczny wynik tzw. „otwarcia" pod względem frekwencji . Jednocześnie, film znalazł się na szczycie tabeli pod względem wpływów ze sprzedaży biletów na otwarciu. Wyniosły one w ciągu trzech dni blisko 18,2 mln zł.

W klasyfikacji bezwzględnej, filmem o największej widowni  – z ponad 2,7 mln sprzedanych biletów – są „Listy do M.2", które zarobiły do zamknięcia kin w niedzielę 49,2 mln zł. Drugie miejsce pod względem widowni należy do „50 Twarzy Greya", na który to erotyk kupiono w Polsce nieco ponad 1,8 mln biletów za około 35 mln zł. Trzecie miejsce w tabeli popularności należy do „Spectre", czyli przygód Jamesa Bonda (1,7 mln biletów, 34,6 mln zł wpływów z wejściówek).

Od początku stycznia do niedzieli kina w kraju sprzedały już ponad 42,5 mln biletów i pobiły rekord z 2014 r., gdy w Polsce sprzedało się 40,5 mln biletów. Wpływy z nich urosły o 7,5 proc. do 782,7 mln zł.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA