fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wirtualna Polska przed świętami wydała środki, jakie miała ma zakupy

Fotorzepa, Piotr Wittman Piotr Wittman
Internetowa spółka podała w weekend, że za 84 mln zł przejmuje Enovaris, właściciela portali Wakacje.pl i easygo.pl. Tym samym wyczerpała środki pozyskane na przejęcia z giełdowego debiutu.

Enovatis sprzedaje pakiety wycieczkowe i ubezpieczeniowe przez internet. Współpracuje z biurami turystycznymi Itaka, Rainbow, Exim Tours, Wezyr Holidays, Neckermann i Sun & Fun. „Zakup Enovatis to największa transakcja od połączenia WP i o2. Znacząco zbliża nas do przyjętego wówczas strategicznego celu, jakim jest osiągnięcie 50 proc. przychodów i EBITDA grupy z rynku e-commerce" – skomentował w komunikacie WPH Jacek Świderski, prezes WPH. Enovartis zostanie kupiony w większości (50 mln zł) ze środków z kredytu oraz pozyskanych przez WPH w czasie debiutu giełdowego (33,6 mln zł).

Tym samym WPH wyczerpała pulę środków pozyskanych na przejęcia w maju podczas debiutu na GPW. Z puli 106,9 mln zł pozyskanych z oferty publicznej WPH wydała wcześniej na przejęcia 47,3 mln zł, a na spłatę zadłużenia bankowego – 20 mln zł. – Być może w stosunku do swojej kapitalizacji WPH nie wydała dużo, ale suma była spora. Strategia zarządu jest chyba dobrze przyjmowana przez rynek...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA