fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

CI Games na fali

Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek
Kurs rośnie o prawie 6 proc. To może być reakcja na zapowiedź zarządu, że 2016 rok będzie dla spółki rekordowy.

W czwartek na warszawskim parkiecie dominuje kolor zielony. Wśród mocno drożejących spółek znajduje się CI Games, którego kurs wpiera informacja opublikowana na łamach dzisiejszego „Parkietu". Szef spółki Marek Tymiński zapowiada, że Sniper 3 może być największym sukcesem w historii CI Games i w związku z tym całym 2016 będzie dla niej rekordowy pod względem wyników finansowych.

- Mamy duże perspektywy rozwoju i w najbliższych latach zyski będziemy raczej przeznaczać na inwestycje, a nie na dywidendę. W ostatnich latach branża na świecie mocno się skonsolidowała. My na razie nie rozważamy akwizycji i zamierzamy rozwijać się w oparciu o posiadane zasoby. To działa w obie strony: nie rozglądamy się za spółkami, a zarazem nie chcemy sprzedawać naszej spółki – zapowiedział jednocześnie szef spółki.

- Jedynym wyzwaniem dla spółki jest dokończenie gry i wydanie dobre jakości produktu. W naszych prognozach zakładamy 2 mln sprzedanych kopii „Sniper 3" w przyszłym roku, co powinno dać rekordowe wyniki finansowe w historii spółki – mówi z kolei, cytowany kilka dni temu w „Parkiecie" Michał Czerwiński, analityk Trigon DM.

Kurs CI Games około godz. 13 rośnie o 5,6 proc. do 20,68 zł. Wyceny analityków z rekomendacji znajdują się powyżej aktualnego kursu.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA