fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Wysyp nowych połączeń Wizz Aira w Polsce

materiały prasowe
Więcej tras biznesowych, urlopowych i wycieczkowych. Polska siatka Wizz Aira zwiększy się od lata 2020 o 15 nowych kierunków. Na najbardziej popularnych kierunkach węgierska linia zwiększy częstotliwość rejsów.

Więcej Wizz Aira będzie przede wszystkim w Gdańsku i Krakowie, ale także i na warszawskim Lotnisku Chopina. Jak wyliczył węgierski przewoźnik, który w tej chwili wyrasta na największą linię lotniczą operującą z Europy Środkowej efektem tego rozwoju będzie ponad 160 nowych miejsc pracy.To oznacza,że liczba zatrudnionych Polaków przekroczy 1100, nie licząc pilotów i pracowników pokładu, bo tych jest 1300.W 2020 roku Wizz Air będzie oferował w Polsce 193 kierunki do 28 krajów oraz 13 mln miejsc w samolotach o 20 proc. więcej w porównaniu z 2019.

Ogłoszenie nowych kierunków związane jest ze zwiększeniem floty zbazowanej na polskich lotniskach w Warszawie, Krakowie, Gdańsku (gdzie Wizz Air ma ponad 50 proc. udział w ruchu) do 30 maszyn, czyli o 4 więcej, niż dotychczas.Część maszyn A320 zostanie wymieniona na większe A321. 2 nowe maszyny będą latały z Krakowa, a po jednej z Gdańska i Warszawy.

Jak poinformował przewoźnik na konferencji prasowej w Warszawie bilety na wszystkie nowe trasy są już w sprzedaży na stronie wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 59 złotych. Z Gdańska Wizz Air uruchomi nowe połączenie do włoskiego Bari, częściej poleci do Norwegii, Szwecji, Niemiec i na Islandię, dołoży tam 8. samolot i wymieni 4 maszyny na nowsze Airbusy A320neo. Ponadto zwiększy z 39 do 55 częstotliwość połączeń do 9 obsługiwanych już miast. Będzie więcej lotów do Oslo, Alesund, Bodo, Stavanger, Trondheim i Haugesung w Norwegii, do szwedzkiego Malmo, niemieckiej Bremy i na Islandię. — Bardzo się cieszymy z tak wielu nowości dla Gdańska. Połączenie do Bari to już 38 kierunek, który uruchamia z Gdańska Wizz Air, nasz bardzo dobry partner biznesowy — cieszył się Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Warszawa zyska cztery nowe połączenia Wizz Aira, w tym trzy nowe kierunki — Teneryfę , czyli jedną z Wysp Kanaryjskich , Turku oraz Bolonię. A dodatkowo jeszcze Madryt. Najwięcej nowych połączeń Wizz Air otworzy na w Kraków Airport do: Werony, Barcelony, Bergen, Mediolanu, Bolonii, Haugesundu, Stavanger, Tromso oraz na londyńskie lotnisko Gatwick. Na lotnisku w Balicach w związku z tym zostanie zbazowany 4. samolot Wizz Aira.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA