Lotnictwo

Śledztwo: Czy Ryanair ma przywileje we Francji?

Bloomberg
Komisja Europejska wszczęła pogłębione śledztwo w sprawie środków, z jakich korzysta Ryanair na lotnisku w Montpellier na południu Francji

Pion zajmujący się w Brukseli ochroną konkurencyjności na rynku chce ustalić, czy tani irlandzki przewoźnik korzysta z pomocy publicznej niezgodnej z zasadami konkurencji. „Zbadamy, czy regionalne i lokalne władze francuskie przyznały Ryanairowi nienależne korzyści ekonomiczne wobec jego konkurentów, co mogłoby zaszkodzić innym liniom lotniczym i mieć konsekwencje dla innych regionów europejskich" — oświadczyła w komunikacie komisarz Margrethe Vestager.

Komisja Europejska zamierza zwłaszcza przyjrzeć się umowom zawartym z Ryanairem przez zrzeszenie promowania napływu turystyczno-ekonomicznego APFTE, na których podstawie irlandzka linia otrzymała znaczne dopłaty za promowanie na swym portalu internetowym Montpellier i jego okolic jako ośrodka turystycznego.

APFTE jest niezależnym stowarzyszeniem, bez związku z użytkownikiem lotniska, finansowanym niemal w całości przez publiczne podmioty lokalne i regionalne — podkreśliła Komisja Europejskiej.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL