fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Boeing wstrzymuje dostawy 737 MAX, ale produkuje dalej

AFP
Boeing postanowił wstrzymać dostawy samolotów 737 MAX do klientów, ale nie przerywa produkcji. Po kolejnym tragicznym wypadku większość odrzutowców na całym świecie zostało uziemionych. To największy kryzys w Boeingu od lat.

W większości krajów używanie 737 MAX zostało zakazane po katastrofie linii Ethiopian Airlines. Zginęły wówczas 157 osoby, które były na pokładzie samolotu. Była to druga katastrofa w przeciągu 5 miesięcy ze stosunkowo nowym boeingiem w roli głównej. W październiku ubiegłego roku zginęły 189 osoby w wypadku linii lotniczych Lion Air w Indonezji.

Boeing wstrzymuje dostawy swojego najszybciej sprzedającego się odrzutowca. 737 MAX produkowany jest w fabryce w pobliżu Seattle. Firma przyznaje, że powodem wstrzymania dostaw jest tymczasowy nakaz uziemienia wydany przez Federalną Administrację Lotnictwa USA.

- Kontynuujemy produkcję 737 MAX, jednocześnie szacując jak sytuacja, w tym potencjalne ograniczenia pojemności, wpłynie na system produkcyjny – tłumaczył Chaz Bickers, rzecznik Boeing.

Boeing nadal zamierza produkować 52 samoloty miesięcznie. Jednak wersja MAX nie zostanie dostarczona liniom lotniczym ani firmom leasingowym.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA