fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Lotnisko w Hongkongu znów zablokowane. Wznowiono strajk

Philip FONG / AFP
Jeden z największych portów lotniczych na świecie jest niemal całkowicie zablokowany od dwóch dni. Demonstranci wznowili we wtorek protest w hali odlotów.

Protestujący zgromadzili się na lotnisku w Hongkongu już w piątek. Początkowo ich protest miał potrwać tam trzy dni, jednak demonstranci ani myśleli opuścić portu po weekendzie i w poniedziałek całkowicie go zablokowali, zmuszając władze lotniska do anulowania niemal wszystkich lotów zaplanowanych na ten dzień. To spowodowało gigantyczne utrudnienia dla podróżnych z całego świata, jako że port w Hongkongu jest jednym z najruchliwszych na świecie lotnisk.

W poniedziałek na miejsce przybyła policja, nakazując demonstrantom opuszczenie lotniska. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. To spowodowało, że na krótką chwilę demonstranci się poddali i wznowiono loty we wtorek rano.

Czytaj także: Czerwień zalała azjatyckie giełdy przez protesty w Hongkongu 

Już po południu jednak kilka tysięcy protestujących ponownie zebrało się w porcie, wszczynając od nowa strajk i blokując halę odlotów i odprawę biletowo-bagażową - donosi Bloomberg.

Protesty rozpoczęły się w czerwcu tego roku i są największym tego typu strajkiem w historii Hongkongu. Mieszkańcy protestują przeciwko wprowadzeniu przez rząd kontrowersyjnej ustawy ekstradycyjnej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA