fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Nowa przeszkoda przed fuzją Embraer-Boeing

Fotorzepa/ Piotr Nowak
Brazylijska komisja nadzoru giełdowego CVM prowadzi postępowanie administracyjne wobec wysokiego członka kierownictwa Embraera dotyczące sposobu ogłoszenia projektu spółki j. v. z Boeingiem — podał dziennik „Valor Economico”.

Postępowanie wobec dyrektora finansowego i ds. stosunków z inwestorami Nelsona Krahenbuhla Salgado ma ustalić, czy Embraer ogłosił niepełną informację o stopniu jego wpływu na spółkę, w której będzie mieć 20 proc. Rzeczniczka komisji CVM potwierdziła istnienie takiego śledztwa i stwierdziła, że następnym etapem ma być przedstawienie obrony przez Salgado.

Embraer oświadczył agencji Reutera w przekazanym emailu, że regularnie informował rynek o wszystkich wydarzeniach związanych ze spółką i że jest gotowy odpowiedzieć na każde pytanie organu kontroli rynku. W informacji z lipca przekazanej CVM o podstawowych warunkach porozumienia o zawiązaniu spółki Embraer ujawnił, że podpisał z Boeingiem wstępny, nie wiążący list intencyjny — podał najważniejszy w Brazylii dziennik finansowy.

- Z naszego punktu widzenia i ze względu na sposób powiadomienia o tym informacja ta miała na celu zmniejszyć znaczenie faktu, iż Embraer będzie mieć bardzo ograniczone środki wpływania na działalność NewCo — powiedziała federalna prokurator Raquel de Campos pracująca dfla CVM, cytowana przez „Valor”.

Komisja nie znalazła w otrzymanym komunikacie informacji, która zaprzeczałaby listowi intencyjnemu, ale taki komunikat dostarcza jedynie ogólnej informacji o prawach do kierowania i do wetowana przez Embraera w nowej spółce — dodała gazeta. Zacytowała też opinię pani prokurator, że CVM nie ocenia zalet tej transakcji, ale chce upewnić się, czy inwestujący na rynku zostali o niej uczciwie poinformowani.

CVM wypowiedziała się publicznie o postępowaniu administracyjnym podjętym w listopadzie w pozwie zbiorowym grupy mniejszościowych udziałowców Embraera dotyczącym warunków porozumienia o spółce j. v. — stwierdził „Valor”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA