fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Na lotnisku Londyn-City wykryto bombę. Loty odwołane

Port lotniczy Londyn-City
www.londoncityairport.com
Port lotniczy Londyn-City został w poniedziałek rano zamknięty w związku ze znalezieniem w przepływającej nieopodal Tamizie bomby z czasów II wojny światowej.

Międzynarodowy port lotniczy Londyn-City mieści się w dzielnicy Royal Docks, około 10 km na wschód od City of London. Ładunek wybuchowy z czasów II wojny światowej został odnaleziony w Tamizie w niedzielę podczas remontu lotniska, bardzo blisko jednego z pasów startowych. Królewska Marynarka Wojenna zabezpieczyła ponad 200-metrową strefę wokół miejsca odnalezienia bomby. W efekcie całe lotnisko zostanie na ten dzień wyłączone z ruchu - podała londyńska Metropolitalna Służba Policyjna.

 

Władze lotniska poinformowały o odwołaniu wszystkich lotów zaplanowanych na poniedziałek na Twitterze. Zaznaczyły, że współpracują ściśle z policją i marynarką, by jak najszybciej rozwiązać problem i bezpiecznie usunąć ładunek wybuchowy z lotniska. Pasażerowie, którzy mieli tego dnia wyloty, proszeni są o nie przejeżdżanie na lotnisko i skontaktowanie się ze swoimi liniami lotniczymi po dalsze informacje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA