fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Literatura

Brytyjska pisarka Jilly Cooper: Mężczyźni boją się kobiet, wybierają homoseksualizm

Allan warren [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], from Wikimedia Commons
Brytyjska pisarka Jilly Cooper wzbudziła kontrowersje stwierdzając, że współcześni mężczyźni "zbyt często płaczą" i decydują się na związki homoseksualne ze strachu przed kobietami - pisze "The Independent".

Poglądy na temat współczesnych mężczyzn Cooper wygłaszała w czasie festiwalu literackiego w  Hay-on-Wye w Walii.

- Mężczyźni płaczą cały czas w dzisiejszych czasach. Przez cały czas płaczą. I wszyscy mają brody - powiedziała autorka takich powieści jak "Riders" i "Pandora".

Następnie Cooper wspomniała o swoim "uroczym przyjacielu, homoseksualiście", który zaczął szukać partnera w internecie, po tragicznej śmierci mężczyzny, z którym był związany.

- Zaczął umawiać się na randki w internecie i powiedział, że obserwuje coś niezwykłego. Spotyka wielu żonatych mężczyzn, którzy szukają gejowskiego romansu - przekonywała.

- Czy sądzicie, że są tak przerażeni współczesnymi kobietami, że bezpieczniej jest dla nich umawiać się z przedstawicielami własnej płci? - pytała.

Wypowiedzi Cooper spotkały się z żywą reakcją internautów. "Wątpię, by był jakikolwiek mężczyzna, który zdecydowałby się na gejowski związek w rezultacie (strachu przed kobietami" - napisał jeden z użytkowników Twittera. "Urocza wiązanka seksizmu i homofobii" - ocenił inny.

Wcześniej, w czasie tego samego festiwalu literackiego, australijska pisarka i feministka, Germaine Greer, wywołała oburzenie apelując o zmniejszenie kary za gwałt stwierdzając, że "większość przypadków gwałtu to po prostu kiepski seks".

Cooper oceniając wypowiedź Greer stwierdziła, że jest ona "straszliwie mądra" i "błyskotliwa", ale jednocześnie szuka poklasku, stąd jej kontrowersyjne opinie.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA