fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowa Lewica Razem

Gdula: Biedroń zachował się bardzo dojrzale myśląc o tym, że trzeba łączyć siły

Lewica/mat.pras.
„Stworzenie Wiosny kosztował nas bardzo dużo pracy” ale gdyby trzy lewicowe partie nie stworzyły wspólnej listy w wyborach parlamentarnych, to „lewica rozpuściłaby się i nic by z tego nie wyszło” - stwierdził poseł Maciej Gdula w rozmowie z Onetem.

Na początku listopada Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD, po posiedzeniu Rady Krajowej swojej partii powiedział, że zapadła decyzja dotycząca konsolidacji partii na lewicy, podobnie jak wcześniej utworzono jeden lewicowy klub w Sejmie.

- Należy się spodziewać połączenia na wspólnie ustalonych warunkach SLD i partii Wiosna. Partia Razem idzie swoją drogą, która jest przez nas absolutnie szanowana, ustalona razem z nami. Taką sobie drogę wybrali i będziemy im we wszystkim pomagali - zadeklarował.

Dowiedz się więcej: Czarzasty: Zielone światło dla połączenia SLD z Wiosną

W celu dokonania fuzji zwołana została Konwencja Krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która odbędzie się 14 grudnia 2019 r. Jej celem będą zmiany Statucie partii, które dadzą podstawę prawną do zmian organizacyjnych.

- Stworzenie Wiosny kosztował nas bardzo dużo pracy. Włożyliśmy mnóstwo serca i wysiłku, żeby wystartować samodzielnie. Dzięki temu udało nam się przełamać duopol i wejść do europarlamentu. Ale ten wynik był też taki, jaki był. 6,6 procent to nie jest wielki sukces - przyznał w rozmowie z Onetem dr hab. Maciej Gdula, poseł Lewicy.

Współzałożyciel i pomysłodawca nazwy partii Wiosna ocenił, że „Robert Biedroń zachował się bardzo dojrzale myśląc o tym, że trzeba łączyć siły”.

- W innym wypadku, to co zrobiliśmy, poszłoby na marne. Gdyby każda z naszych formacji - Wiosna, SLD, Razem – wystartowała osobno, to ta lewica rozpuściłaby się i nic by z tego nie wyszło. A tak każdy się trochę posunął, każdy poczuł, że musi przemyśleć to, kim chciałby być w polityce i zrobiliśmy razem coś nowego. Coś co jest dziś niezaprzeczalną wartością - stwierdził.

- Będziemy budować nową, wspólną formację. Właśnie trwają prace nad statutem, który ma odzwierciedlać naszą „podwójność” - zapowiedział Gdula, zaznaczając, że partia Razem „idzie swoją drogą”. - To nie oznacza jednak, że chcą wyjść z klubu. Zachowają odrębność, ale będziemy mieli np. wspólnego kandydata na prezydenta - dodał.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA