fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kukiz'15 przedstawia uchwałę ws. bezspadkowego mienia Żydów

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Dziś złożyliśmy w Sejmie projekt uchwały ws. amerykańskiej ustawy S.447, o tzw. restytucji mienia żydowskiego" - napisał na Facebooku lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Kukiz podkreśla, że zależy mu na tym, aby "rząd Polski oficjalnie ogłosił, że roszczenia z tytułu mienia bezspadkowego dla Żydów są całkowicie bezpodstawne". Wyjaśnia, że w całej sprawie chodzi o mienie, którego właściciele "zmarli lub zostali zamordowani w Holokauście i nie pozostawili ani testa­mentu, ani prawowitych spadkobierców".

"Wartość tego mienia w Polsce ma wynosić przynajmniej 65 mld dolarów" - zaznacza Kukiz.

Polityk ostrzega następnie, że "jeśli stanowczo i oficjalnie nie sprzeciwimy się amerykańskiej ustawie S.447, to wyrażamy tym samym cichą zgodę na wypłacanie przez nas stosow­nych kwot w ratach, albo spłatę w naturze".

"Znów Polska, państwo które nie uległo i nie kolaborowało z Niemcami, państwo które zostało przez Niemców doszczętnie zrujnowane i rozszabrowane, państwo które na mocy ukladu jałtańskiego utraciło 20 proc. teretorium, ktore zamiast planu Marshalla dostało 'w nagrodę' sowieckie wojska i kolejną okupację ma płacić rachunek za to, że żyje... Never again!" - apeluje lider Kukiz'15.

Prezydent Donald Trump podpisał ustawę S.447 w maju 2018 roku. Ustawa uprawnia Departament Stanu USA do wspomagania organizacji międzynarodowych, które zrzeszają ofiary Holocaustu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA