fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kukiz pyta Brudzińskiego: Ilu policjantów jest na zwolnieniu?

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Paweł Kukiz wystosował do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego interpelację, w której pyta m.in. o to jak wielu funkcjonariuszy policji przebywa obecnie na zwolnieniach lekarskich.

"Sytuacja w policji i innych służbach mundurowych stała się dramatyczna" - pisze Kukiz nawiązując przede wszystkim do protestu policjantów, którzy w ostatnich dniach masowo udają się na zwolnienia lekarskie.

Kukiz pisze w interpelacji, że w związku z zaistniałą sytuacją "w wielu miastach i wsiach nie ma już praktycznie żadnego patrolu" policji. Następnie przypomina, że protest policjantów (miał dotąd różne formy) trwa od kilku miesięcy.

W dalszej części interpelacji Kukiz zwraca uwagę, że wielu funkcjonariuszy odchodzi z policji na emerytury, a następców dla nich trudno jest znaleźć w związku z "niskimi płacami" jakie oferuje się młodym policjantom.

Lider Kukiz'15 sugeruje, że państwo na utrzymanie policji i innych służb mundurowych powinno przeznaczać się stały procent PKB (Kukiz pisze o minimum 1 proc. rocznie). Kukiz apeluje też o reformę Komendy Głównej Policji i jej "odchudzenie oraz 'odurzędniczenie'".

Następnie Kukiz pyta Brudzińskiego ilu dokładnie funkcjonariuszy przebywa obecnie na zwolnieniach lekarskich; czy MSWiA zamierza podjąć pracę zmierzające do zapewnienia stałego finansowania Policji i służb mundurowych na poziomie minimum 1 proc. PKB; czy MSWiA planuje odchudzenie KGP; czy Brudziński podejmie dialog z protestującymi oraz czy minister zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec wiceministra Jarosława Zielińskiego odpowiedzialnego w MSWiA za służby mundurowe.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA