fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Paweł Kukiz: Bezkarni wymieniają się w czasie "wyborów"

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Paweł Kukiz na Facebooku apeluje do Polaków o "wzajemny szacunek przy dyskusji" przy ocenie 28 lat III RP.

Kukiz przypomina, że 28 października 1989 roku na zakończenie wywiadu w "Dzienniku Telewizyjnym" Joanna Szczepkowska wypowiedziała słynne zdanie: „Proszę Państwa, czwartego czerwca osiemdziesiątego dziewiątego roku skończył się w Polsce komunizm”.

Lider Kukiz'15 wspomina następnie, że pamięta jak w momencie zmiany ustrojowej ludzie czuli "ogromną wiarę, że Wolność nadeszła, że skończył się 'układ', że pójdą siedzieć za te wszystkie kłamstwa, nadużycia (a często i zbrodnie), że władza trafiła w ręce Obywateli, ze skończyła się partyjna dyktatura...".

Paweł Kukiz dodaje, że "co z tego wyszło naprawdę" pozostawia ocenie internautów odwiedzających jego profil na Facebooku.

Apeluje jednocześnie o "szacunek przy ewentualnej dyskusji" dodając, że "'niedoskonałości' dnia dzisiejszego wynikają z koszmarnego i wciąż rosnącego podziału pośród nas".

Z podziału tego - jak pisze - korzystają ludzie "opływając we wszelkie dostatki - bezkarni, ponad prawem, wymieniający się na stołkach raz na kilka lat przy okazji tzw. 'wyborów'".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA