fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Kukiz: Polska potęgą, ale musi być nasza

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Ugrupowanie Kukiz'15 idzie po Polskę dla obywateli, aby ci mieli kontrolę nad władzą - mówił Paweł Kukiz podczas regionalnej konwencji wyborczej w Katowicach.

Szef ugrupowania Kukiz'15 oświadczył, że „Polska może być potęgą, tylko musi być nasza". Oświadczył, że to, co chce zrobić jego partia, to "rewolucja w każdej materii", po to jednak natychmiast po wyborach należy radykalnie zmienić prawo, w tym konstytucję i prawo wyborcze - relacjonuje RMF FM.

Paweł Kukiz zapowiedział także reformę wymiaru sprawiedliwości. Według niego, sędziowie powinni być wybierani w wyborach powszechnych, i to dopiero po długoletniej praktyce prawniczej. Rozprawy natomiast powinny odbywać się dzień po dniu, a nie odraczane na wiele tygodni, co skróci postępowanie sądowe.

Kukiz zapowiedział, że przedstawicieli jego partii w Sejmie nie będzie dyscyplinował żaden wódz, ale idea - odpowiedzialności za Polskę przed przyszłymi pokoleniami. Zapewnił też, że bez względu na to, ilu kandydatów na posłów z listy Kukiz'15 znajdzie się w Sejmie - każdy z nich będzie wspominany jako "człowiek prawy, prawdziwy patriota" - stwierdził Kukiz.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA