fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Klinika "Budzik" wybudziła 31 pacjenta

Klinika Budzik
Wczoraj w klinice "Budzik" obudził się 31. pacjent, ósmy w tym roku. To Mirek, który w wyniku wypadku komunikacyjnego przebywał w klinice przez rok.

Chłopiec jest ósmym pacjentem obudzonym w tym roku, 31. w ciągu całej działalności kliniki, czyli w ciągu 3 lat.

Mirek przebywał w klinice przez 12 miesięcy, z powodu śpiączki, w którą zapadł po wypadku komunikacyjnym.

Już wkrótce, po zakończeniu niezbędnych procedur, rozpocznie się tworzenie kliniki "Budzik" dla dorosłych. Powstaje ona w wyniku starań lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, gdzie w tym roku wszczepiono pierwsze stymulatory mózgu osobom w śpiączce, oraz Ewy Błaszczyk, pomysłodawczyni powstania "Budzika" dla dzieci i szefowej fundacji "Akogo?". Już 21 grudnia, jak zapowiedziała Błaszczyk, w Olsztynie na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego ma być oddany do użytku budynek kliniki "Budzik" dla dorosłych. Na razie ma to być 8 miejsc. Szykowane będą następne. 

Jak powiedziała Ewa Błaszczyk, w grudniu zostanie zakończony program wszczepień stymulatorów w pnie mózgu 15 osób w śpiączce - na tyle zabiegów zgodziła się Komisja Etyki, ponieważ jest to wciąż program eksperymentalny. Wszystkie zabiei sfinansowała fundacja "Akogo?".

 

 

Źródło: klinikabudzik.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA