fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Cezary Tomczyk: Kurski stosuje metody Urbana na ogromną skalę

Fotorzepa, Piotr Guzik
Obecny prezes TVP kiedyś był opozycyjnym dziennikarzem i walczył z metodami Urbana, a dziś sam je stosuje - powiedział o Jacku Kurskim poseł PO Cezary Tomczyk

Sowa Cezarego Tomczyka dotyczyły wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, który wczoraj podczas swojej wizyta w Busku Zdroju namawiał, by nie słuchać "kłamstw, które często opowiada się w telewizji", a które miały dotyczyć wzrostu inwigilacji polskich obywateli.

- Nie słuchajcie państwo kłamstw, które bardzo często opowiada się w telewizji, że się zwiększa inwigilację ludzi, że jest jakiekolwiek zagrożenie ze strony polskich władz - mówił Duda.

Politycy pytani o własną interpretację tych słów reagowali w zależności od przynależności partyjnej. 

Jak powiedziała posłanka .Nowoczesnej Monika Rosa, mowa być mogła tylko o telewizji publicznej. Zdaniem Rosy telewizja pod rządami Jacka Kurskiego kreuje rzeczywistość według własnej modły, ale najwyraźniej nie spełnia oczekiwań prezydenta. - Przydałaby się prywatna rozmowa prezydenta z prezesem - stwierdziła Rosa.

Cezary Tomczyk z PO uznał z kolei, że Jacek Kurski stosuje metody Jerzego Urbana, z którymi walczył niegdyś jako opozycyjny dziennikarz.

- Dzisiaj sam metody Urbana stosuje na ogromną skalę - powiedział Superstacji poseł Cezary Tomczyk.

Partyjny kolega Tomczyka Stefan Niesiołowski uznał, że prezydent musiał mieć na myśli media publiczne, bo w tej chwili są to "zakłamane PiS-owskie media".

- Wystarczy obejrzeć  "Wiadomości", czy "Panoramę". Nie ma wątpliwości co do tego" - powiedział Niesiołowski.

Z kolei Stanisław Pięta z Prawa i Sprawiedliwości radził prezydentowi, by nie przejmował się "kłamstwami telewizji". 

- Kłamały, kłamały, bardzo kłamały, a Polacy i tak nie ulegli tym kłamstwom i manipulacjom. Podjęli w zeszłym roku dobre decyzje - powiedział Pięta.

Źródło: Superstacja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA