fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Plakat na drzwiach kościoła. Wyborcy Trzaskowskiego „wybrali śmierć”

AFP
Na głównej bramie fary w Kościanie pojawił się plakat, który mówił, że głosowanie na Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich to wybieranie "śmierci, nieszczęścia i przekleństw” oraz "aborcji i eutanazji”.

Jak informuje „Głos Wielkopolski”, na drzwiach fary w Kościanie zawisł plakat nawiązujący do wyborów prezydenckich, które odbyły się 12 lipca. W II turze w Kościanie Rafał Trzaskowski zdobył 61,61 proc. głosów, a Andrzej Duda – 38,49 proc.

Pod wynikiem Trzaskowskiego na plakacie przeczytać można frazy takie jak „aborcja i eutanazja”, „bluźnierstwa, szyderstwa i profanacje”, „LGBT+”. Pod wynikiem Dudy napisano natomiast: „rodzina”, „Bóg, Maryja Niepokalana i liturgia Kościoła”, „prawo do życia każdego”. Na plakacie znalazły się także strzałki, wskazujące przy wyniku Trzaskowskiego na „śmierć, nieszczęście i przekleństwo”, Dudy – „życie, szczęście i błogosławieństwo”.

Sprawą oburzeni są internauci, ale także kościański radny Patryk Piasecki, który zorganizował zbiórkę podpisów pod listem do prymasa Polski Wojciecha Polaka. „Wielu z nas jest oburzonych zamieszczeniem słynnej tabliczki na drzwiach kościańskiej Fary. Pokażmy sprzeciw wobec mowy nienawiści, podpisując otwarty list do Prymasa Polski Wojciecha Polaka” - czytamy.

Mimo że „Głos Wielkopolski” starał skontaktować się z parafią, nie uzyskał żadnej odpowiedzi.

Źródło: Głos Wielkopolski
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA