fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Prezydent Duda dziękuje Rodzinie Radia Maryja za lata służby Polsce

Fotorzepa / Marian Zubrzycki
Prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja wyraził wdzięczność za "lata służby Polsce", "podtrzymywanie ducha patriotyzmu" oraz "krzewienie polskiej kultury i tradycji".

List na Jasnej Górze odczytał zastępca szefa kancelarii prezydenta Paweł Mucha. Prezydent napisał, że Rodzina Radia Maryja jest "prawdziwą obywatelską wspólnotą, której spoiwem jest przywiązanie do wartości chrześcijańskich i umiłowanie Ojczyzny".

"Dlatego jako Prezydent Rzeczypospolitej chcę dzisiaj wyrazić moją wdzięczność za wszystkie lata służby Polsce, za podtrzymywanie ducha patriotyzmu, za krzewienie polskiej kultury i tradycji, za troskę o naszą przyszłość, wreszcie za olbrzymi wkład w utrzymanie łączności z naszymi Rodakami za granicą" - oświadczył Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał słowa Jana Pawła II, wypowiedziane 5 czerwca 1979 r. do pielgrzymów na Jasnej Górze, w których papież podkreślił, jak ważna jest jedność, której fundamentami są sprawiedliwy ład społeczny, przywiązanie do wartości oraz poczucie odpowiedzialności za ojczyznę.

"Dziś taką właśnie Polskę budujemy. Polskę, w której każdy może czuć się u siebie, w której wszyscy mogą w sprawiedliwy sposób korzystać z owoców swojej pracy, w której konstytucyjna ochrona rodziny jest rzeczywiście realizowanym prawem" - napisał prezydent dodając, że o to wszystko "od lat upomina się Rodzina Radia Maryja".

Andrzej Duda życzył uczestnikom pielgrzymki, słuchaczom Radia Maryja, widzom Telewizji Trwam, czytelnikom "Naszego Dziennika" oraz Rodzinie Radia Maryja "radości płynącej z doświadczenia wspólnoty", zaś ojcu Tadeuszowi Rydzykowi i redemptorystom "błogosławieństwa Bożego oraz kolejnych lat w służbie Kościołowi i Polsce".

W uroczystościach pielgrzymkowych na Jasnej Górze uczestniczą parlamentarzyści oraz przedstawiciele rządu z premierem Mateuszem Morawieckim.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA