fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

"Mężczyzną i kobietą stworzył ich". Watykan przeciw ideologii gender

AFP
W oficjalnym dokumencie Stolica Apostolska wystąpiła przeciw ideologii gender oraz narzucaniu jej w szkołach jako jedynie słusznego światopoglądu.

Dokument "Mężczyzną i kobietą stworzył ich. Z myślą o drodze dialogu o kwestii gender w edukacji" przygotowała Kongregacja ds. Edukacji Katolickiej. Prefekt Kongregacji kard. Giuseppe Versaldi oświadczył, że dokument to odpowiedź na narzucanie ideologii gender w szkolnictwie oraz eliminowanie innych punktów widzenia na sprawę - w tym chrześcijańskiego.

Zdaniem kardynała, radykalne teorie gender oddalają się od naturalnego porządku rzeczy, podporządkowując wszystko emocjom podmiotu. Zdaniem Watykanu, w efekcie pojęcie tożsamości płciowej staje się płynne, oparte na chwilowej zachciance a nie na prawdzie i rzeczywistości. Według Stolicy Apostolskiej, zagraża to instytucji rodziny.

W dokumencie zapisano, że człowiek nie może wybierać sobie płci, bo została ona przypisana mu przez Boga. "Pismo Święte ujawnia mądrość projektu Stwórcy, który wyznaczył jako zadanie człowiekowi jego ciało, jego męskość i kobiecość" - brzmi fragment tekstu.

W dokumencie znalazły się też słowa mówiące o potrzebie uczenia dzieci i młodzieży szacunku do drugiego człowieka, bez względu na jego rasę, religię czy tendencje uczuciowe.

Dokument "Mężczyzną i kobietą stworzył ich" nie został podpisany przez papieża Franciszka, zawiera cytaty z jego wypowiedzi.

Źródło: vaticannews.va
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA