fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rekordowa liczba zgonów w Rosji. Kreml odrzuca lockdown

AFP
Rosyjski rząd oświadczył w piątek, że nie wprowadzi kolejnego lockdownu, choć czwarty dzień z rzędu odnotowano rekordową liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem.

Z danych opublikowanych przez rząd wynika, że w ciągu ostatniej doby odnotowano w całym kraju 679 zgonów związanych z pandemią. Rosja zmaga się z przyspieszającą epidemią napędzaną przez wysoce zakaźny wariant Delta. Sytuacja nie ulega poprawie, ponieważ wolno przeprowadzana jest akcja szczepień.

Rosja, piąty najbardziej dotknięty kraj na świecie pod względem liczby zachorowań, odmówiła wprowadzenia pełnego zamknięcia od czasu pierwszej fali pandemii w zeszłym roku. Nadal organizowane są imprezy masowe, w tym mecze piłkarskie Euro 2020 w Sankt Petersburgu.

Wzrost liczby zachorowań skłonił w tym tygodniu prezydenta Władimira Putina do ponownego wezwania Rosjan do zaszczepienia się w corocznej telewizyjnej sesji telefonicznej z narodem.

Kreml podkreślił w piątek, że nowy lockdown nie jest obecnie brany pod uwagę. - Nikt nie chce lockdownu. Nie jest to obecnie przedmiotem dyskusji - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Sankt Petersburg, drugie miasto Rosji, w piątek odnotował 101 ofiar śmiertelnych, niewiele ustępując swojemu rekordowi z poprzedniego tygodnia, który wynosił 119.

Organizatorzy Euro 2020 poinformowali, że mecz Hiszpania - Szwajcaria odbędzie się zgodnie z planem, z udziałem kibiców. Początek pierwszego ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw Europy o 18.00

Burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin powiedział, że odmiana Delta stanowi obecnie 90 procent nowych przypadków w mieście. Nakazał biurom odesłać do domów jedną trzecią swoich pracowników, z wyjątkiem tych, którzy zostali zaszczepieni. Powiedział, że 60 procent osób pracujących w sektorze usług musi być w pełni zaszczepionych do połowy sierpnia.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA