fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Irlandia: Będzie dłuższa kwarantanna dla Brytyjczyków

Pub w Irlandii
PAP/EPA
Irlandzki rząd ogłosi wkrótce przedłużenie okresu samoizolacji dla przybyszów z Wielkiej Brytanii z pięciu do 10 dni.

Obecnie osoby przybywające do Irlandii z Wielkiej Brytanii muszą wykazać się negatywnym wynikiem testu na COVID-19, a następnie poddają się samoizolacji w domu, ale mogą wyjść z izolacji po pięciu dniach, po uzyskaniu drugiego negatywnego wyniku testu PCR.

Przedłużenie obowiązkowej kwarantanny miałoby dotyczyć niezaszczepionych i częściowo zaszczepionych osób - nie dotyczyłoby natomiast w pełni zaszczepionych - podaje Sky News.

Przybysze z Irlandii do Wielkiej Brytanii nie byliby objęci takimi regulacjami.

Minister transportu Irlandii, Eamon Ryan oświadczył w poniedziałek, że "ostrożne" podejście Irlandii do przybyszów z Wielkiej Brytanii ma na celu wstrzymanie powstrzymanie transmisji wariantu delta koronawirusa (wariant B.1.617.2, wykryty po raz pierwszy w Indiach) do czasu zwiększenia liczby osób zaszczepionych na COVID-19 w Irlandii.

- Im bardziej opóźnimy rozprzestrzenianie się (wariantu), tym lepszą ochronę będziemy mieć - powiedział Ryan w rozmowie z radiem RTE.

W Irlandii wykryto już wariant delta, ale nie jest on jeszcze tak rozpowszechniony jak w Wielkiej Brytanii.

Rząd Irlandii obawia się, że wariant delta może uniemożliwić dalsze łagodzenie obostrzeń, które miałoby nastąpić 5 lipca.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA