fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Australia grozi grzywną i więzieniem za przylot z Indii

AFP
Władze Australii ostrzegły obywateli tego kraju przebywających w Indiach, by na razie nie wracali do ojczyzny. W przypadku podjęcia takiej próby grozi im wysoka grzywna a nawet kara więzienia - poinformował Bloomberg.

Według Bloomberga, w przypadku próby powrotu do kraju z Indii każdy Australijczyk musi się liczyć z karą grzywny w wysokości do 66 tys. dolarów australijskich (równowartość ok. 195 tys. zł), a nawet pozbawieniem wolności na pięć lat. Kara może też być połączona.

Tak surowe restrykcje wprowadzono w związku z rozprzestrzenianiem się w Indiach wariantu koronawirusa, który według niektórych doniesień charakteryzuje się groźnymi powikłaniami.

Przerwa w przyjmowaniu podróżnych z Indii zacznie obowiązywać od poniedziałku. Dotyczyć będzie osoby, które w Indiach były w ciągu ostatnich 14 dni - zapowiedział minister zdrowia Greg Hunt.

- Ocena ryzyka, na podstawie której podjęto decyzję, opierała się na odsetku podróżujących z zagranicy poddanych kwarantannie w Australii, którzy zostali zakażeni COVID-19 w Indiach - tłumaczył Hunt.

Australia we wtorek zakazała wszystkich lotów z Indii, przynajmniej do 15 maja. Nadal można jednak było przylecieć z Indii przez kraj trzeci. Nowe obostrzenia mają załatać tę lukę.

W Indiach od jedenastu dni codziennie wykrywa się ponad 300 tys. zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Od początku pandemii potwierdzono już prawie 20 milionów przypadków. Według oficjalnych danych zmarło ponad 215 tys. osób z COVID-19.

Źródło: rp.pl/ Bloomberg
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA