fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wielka Brytania wolna od koronawirusa do sierpnia

AFP
Do sierpnia koronawirus nie będzie już krążył po Wielkiej Brytanii - powiedział w rozmowie z "Daily Telegraph" Clive Dix, szef brytyjskiej grupy zadaniowej ds. szczepionek.

- W sierpniu nie będziemy mieli żadnego wirusa krążącego w Wielkiej Brytanii - powiedział Dix. 

Rząd analizuje, które szczepionki przeciw COVID-19 będą najlepsze dla osób narażonych na zachorowanie jeszcze w tym roku.

Szef brytyjskiej grupy zadaniowej ds. szczepionek spodziewa się, że wszyscy w Wielkiej Brytanii zostaną zaszczepieni przynajmniej raz do końca lipca. Do tego czasu "prawdopodobnie ochronimy populację przed wszystkimi wariantami, które są znane".

Wielka Brytania podała ponad 51 milionów dawek szczepionek i jest drugim krajem, który podał pierwszą dawkę co najmniej połowie swojej dorosłej populacji.

Brytyjscy urzędnicy powiedzieli, że osobom poniżej 40. roku życia należy w miarę możliwości zaoferować alternatywę dla szczepionki Oxford/AstraZeneca (AZN.L) ze względu na niewielkie ryzyko zakrzepów krwi.

Dix, który został wyznaczony na tymczasowego lidera grupy zadaniowej w grudniu, ustąpił ze stanowiska w ubiegłym tygodniu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA