fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Brazylia: 400 tys. zgonów zakażonych. Więcej ofiar wśród 20-latków

Rio de Janeiro
AFP
Liczba zgonów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Brazylii przekroczyła 400 tysięcy - Brazylia jest drugim po USA krajem, który przekroczył tę liczbę zgonów osób chorych na COVID-19.

W ciągu doby w Brazylii zmarło 3 001 chorych na COVID-19 - co oznacza, że łączna liczba zgonów zakażonych koronawirusem od początku epidemii wzrosła do 401 186.

Liczba zgonów chorych na COVID-19 w Brazylii zaczęła gwałtownie rosnąć po świętach Bożego Narodzenia i Nowym Roku, gdy wielu Brazylijczyków wyjechało na wakacje (na półkuli południowej okres ten przypada w lecie).

Z danych Fiocruz, brazylijskiego instytutu badania zdrowia publicznego wynika, że od stycznia do kwietnia tego roku, największy wzrost liczby zgonów zanotowano w grupie osób liczących 20-29 lat.

Porównanie danych z pierwszego pełnego tygodnia stycznia z danymi z drugiego tygodnia kwietnia wskazują, że liczba zgonów osób w tym wieku chorych na COVID-19 wzrosła o 1 081 proc.

We wskazanym okresie liczba zgonów chorych na COVID-19 rosła we wszystkich grupach wiekowych.

Na początku roku średnia dobowa liczba zgonów chorych na COVID w Brazylii wynosiła ok. 1 000. W ubiegłym tygodniu wynosiła ok. 2,5 tysiąca.

W Brazylii realizowany jest program szczepień na COVID-19 - jak dotąd w pełni zaszczepionych jest 6 proc. z 210 mln mieszkańców kraju.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA