fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Morawiecki ujawnił, którą ze szczepionek na COVID-19 otrzyma

premier Mateusz Morawiecki
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zarejestrował się na szczepienie przeciw COVID-19. Ujawnił, preparat jakiej firmy przyjmie.

"Dziś nadszedł dzień, kiedy mogę powiedzieć: zarejestrowałem się! Wczoraj uruchomiono rejestrację dla mojego rocznika - 1968, więc wziąłem telefon, wykręciłem numer 989, podałem dane... I jest!" - napisał szef rządu w mediach społecznościowych.

Mateusz Morawiecki przekazał, że przyjmie pierwszą dawkę szczepionki opracowanej przez Uniwersytet Oksfordzki i koncern AstraZeneca.

Czytaj także:
Łagodzenie obostrzeń koronawirusowych. Niedzielski: Siłownie i restauracje na końcu kolejki

Premier dodał, że na szczepienie zarejestrowała się także jego żona. "Oboje przygotowujemy się na szczepienie" - napisał.

"Wielu z Was pisało, że powinienem to zrobić wcześniej. Dać przykład, że szczepienia są bezpieczne, przeciąć spekulacje o spiskach i niebezpieczeństwie. Najlepszym przykładem jest konsekwencja, cierpliwość, pokora i determinacja w dążeniu do celu. Nikt nie stoi ponad prawem i zasadami, które ustaliliśmy" - oświadczył Morawiecki.

Szef rządu ocenił, że Narodowy Program Szczepień "przyspieszył na tyle", że "już niedługo każdy otrzyma swoją dawkę - jeśli tylko będzie tego chciał".

Premier zaapelował o rejestrowanie się na szczepienia.

Czytaj także: Od 9 maja każdy będzie się mógł zapisać na szczepienie przeciw COVID-19

We wtorek ogłoszone zostały zmiany w harmonogramie zapisów na szczepienia przeciw COVID-19. Pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk powiedział, że od 9 maja każdy będzie się mógł zapisać na szczepienie.

We wtorek opublikowane ma zostać rozporządzenie w sprawie szczepień,zgodnie z którym "w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki dopuszcza się szczepienie osób powyżej 18. roku życia". Zmiana ma zmniejszyć liczbę marnowanych dawek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA