fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Nieoficjalnie: Jakie obostrzenia zniesie 21 kwietnia rząd?

Kobieta w masce z dzieckiem w masce
Fotorzepa, Robert Gardziński
Rzecznik rządu Piotr Mueller zapowiedział, że w środę poznamy prawdopodobnie decyzję ws. obowiązywania obostrzeń w Polsce po 25 kwietnia. Z nieoficjalnych ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że rząd ma ogłosić m.in. otwarcie wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych, salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Dzieci z klas I-III mają wrócić do klas w formule hybrydowej.

O łagodzeniu obostrzeń minister zdrowia Adam Niedzielski ma poinformować 21 kwietnia na konferencji prasowej, która odbędzie się przed godziną 12.

Obostrzenia mają zostać złagodzone od 26 kwietnia, na dwa tygodnie. Jeśli chodzi o dalsze obostrzenia to decydujący ma być przebieg majówki - podaje Wirtualna Polska.

Jeśli po majówce dojdzie do wzrostu liczby zakażeń koronawirusem wówczas - jak wynika z nieoficjalnych informacji - łagodzenie kolejnych obostrzeń zostanie opóźnione.

Jeśli nie dojdzie do wzrostu liczby zakażeń a jednocześnie program szczepień będzie przebiegał bez zakłóceń wówczas w dalszej kolejności mają zostać otwarte galerie handlowe, hotele, restauracje i siłownie.

Obecnie średnia dobowa liczba zakażeń z 7 dni na 100 tysięcy mieszkańców spada od sześciu dni - to jeden z najważniejszych wskaźników przyjmowanych przez resort zdrowia przy podejmowaniu decyzji o obostrzeniach. Inny wskaźnik to liczba zajętych łóżek szpitalnych i respiratorowych. 

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA