fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Dworczyk: Mamy nowy dobowy rekord szczepień przeciw COVID-19

szef KPRM Michał Dworczyk
Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Tempo szczepień przeciw COVID-19 jest na dobrym poziomie - oświadczył pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk, informując na antenie Polskiego Radia, że pod względem liczby podanych dawek ostatnia doba była rekordowa.

- Na razie mamy podsumowania, które mówią o tym, że powyżej 70 proc. osób powyżej 70 roku życia zarejestrowało się bądź zaszczepiło przeciw COVID-19 i ponad 55 proc. osób pomiędzy 60 a 69 rokiem życia jest zarejestrowanych bądź już zaszczepionych, i cały czas ta liczba wzrasta - powiedział Michał Dworczyk.

- Dziennie między 250 a 300 tys. osób rejestruje się na konkretne daty szczepień - dodał.

Czytaj także:
USA: Więźniom podano sześć dawek szczepionki przeciw COVID-19 Pfizera

W rozmowie z radiową Jedynką szef KPRM zaznaczył, że szczepienia przeciw COVID-19 cieszyły się większym zainteresowaniem wśród osób starszych. - I teraz dla nas wszystkich, mówię o całym społeczeństwie, wyzwaniem jest, żeby podobne zainteresowanie docelowo było wśród osób z młodszych kohort wiekowych - stwierdził.

Michał Dworczyk powiedział, że są różne szacunki dotyczące odsetka osób, który musi być zaszczepiony, by społeczeństwo osiągnęło odporność populacyjną. - Ilu naukowców, tyle opinii. Te szacunki są rozstrzelone między 40 a 70 proc. - mówił.

- W związku z tym, że tak rozbieżne są te opinie, to my przyjęliśmy zasadę: musimy zaszczepić jak najwięcej Polaków, musimy przekonać do tego, jak to jest ważne, jak najwięcej Polaków - oświadczył.

Czytaj także:
Niedzielski: Z całą pewnością trzecia fala słabnie

- Jeżeli nic się nie zmieni, to na przełomie maja i czerwca dopiero powinniśmy uzyskać taki komfort, że dla wszystkich punktów, które chcą szczepić, są szczepionki, ale może trochę uda się to przyspieszyć. Działamy na rzecz takich zmian - zaznaczył.

Szef KPRM ocenił, że tempo szczepień jest "na dobrym poziomie". - Jutro wykonane zostanie dziesięciomilionowe szczepienie - poinformował.

- Mamy nowy rekord dzienny. Wczoraj to było prawie 300 tys. szczepień dziennie, dokładnie 297 tys. osób wczoraj zostało zaszczepionych - przekazał.

- Widać, że ta dynamika jest pozytywna - ocenił pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA