fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rekord zakażeń koronawirusem w Indiach. Świat oferuje pomoc

AFP
Kolejne państwa deklarują, że wyślą do Indii pomoc medyczną w związku z sytuacją epidemiczną w tym kraju.

Kancelaria prezydenta Emmanuela Macrona zadeklarowała, że w najbliższych dniach Francja wyśle do Indii koncentratory tlenu. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział wysłanie 600 sztuk sprzętu medycznego, w tym respiratorów. Pierwszy transport ma dotrzeć do Indii we wtorek rano.

Wysłanie misji medycznej do Indii zapowiedziały Niemcy.

Wsparcie zadeklarowały także Stany Zjednoczone oraz Unia Europejska.

"By pomóc w leczeniu pacjentów z COVID-19 oraz zapewnieniu ochrony pracowników służby zdrowia w Indiach, USA bezzwłocznie udostępnią Indiom leki, szybkie testy na koronawirusa, respiratory oraz sprzęt ochrony osobistej" - oświadczył Biały Dom.

W ostatnich dniach dobowa liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 osiąga w Indiach rekordowo wysokie poziomy.

W niedzielę władze medyczne Indii informowały, że w ciągu poprzedniej doby testy wykazały wirusa u blisko 350 tys. osób, a od początku epidemii - u 16,96 mln. Populacja Indii przekracza 1,3 mld ludzi.

Według niepełnych niedzielnych danych, w poniedziałek rano indyjski resort zdrowia poinformuje o kolejnym rekordowym przyroście liczby zakażeń, przekraczającym 354 tys. nowych przypadków.

W związku z ostatnim wzrostem liczby hospitalizowanych z COVID-19 w niektórych regionach Indii w szpitalach brakuje tlenu i leków.

Źródło: rp.pl / Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA