fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Kiedy szczepienia na COVID w zakładach pracy? Dworczyk odpowiada

Michał Dworczyk
Fotorzepa, Jakub Czermiński
- 4 maja ruszy rejestracja dla przedsiębiorców, którzy chcą się włączyć do programu, szczepić swoich pracowników - poinformował na konferencji prasowej szef KPRM, koordynator Narodowego Programu Szczepień, Michał Dworczyk.

Dworczyk podkreślił, że rejestrować mogą się te zakłady pracy, które zgromadziły 300 chętnych do szczepienia pracowników lub pracowników i członków ich rodzin.

Jednocześnie szef KPRM przyznał, że - wobec tego, że do Polski dotrze w najbliższym czasie mniej szczepionek niż wynikałoby to z pierwotnego harmonogramu (w tym tygodniu o ok. 1,1 mln mniej) - nie sposób precyzyjnie powiedzieć czy szczepienia w miejscach pracy zaczną się 12, 15 czy 20 maja.

- 9 maja nastąpią rejestracje ostatnich roczników na szczepienia. Na pewno nie będzie zmian - stwierdził jednocześnie Dworczyk dodając, że w przypadku opóźnienia dostaw szczepionek "realizacje tych szczepień mogą się opóźnić". - Nie będzie żadnych zmian, opóźnień w rejestracji - zapewnił.

- Przekroczyliśmy 10,3 mln wykonanych szczepień pierwszą i drugą dawką. To efekt przyspieszania szczepień na tyle, na ile pozwalają nam dostawy szczepionek - mówił też Dworczyk.

- W zeszłym tygodniu wykonaliśmy 1,4 mln szczepień - podkreślił. - W tej chwili średnie tempo dzienne to 200 tys. szczepień - dodał. - W tym tygodniu planujemy wykonanie 1,6 mln szczepień - zapowiedział szef KPRM.

Dworczyk zapowiedział też, że w związku z opóźnieniem się dostaw szczepionek do Polski może opóźnić się uruchomienie części punktów szczepień powszechnych na COVID-19.

- Utrzymujemy deklarację, że co najmniej 20 mln szczepień zostanie wykonanych do końca II kwartału - zadeklarował jednocześnie szef KPRM.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA