fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Czechy chcą odkupić szczepionki AstraZeneki od Danii

AFP
Po tym, jak Dania całkowicie zrezygnowała ze stosowania szczepionek firmy AstraZeneca, chęć odkupienia zastrzyków wyraziły Czechy.

O tym, że Czechy są zainteresowane odkupieniem szczepionek, poinformował na Twitterze minister spraw wewnętrznych tego kraju, Jan Hamáček.

"Poszukujemy szczepionek na całym świecie. Chętnie odkupimy od Danii AstraZenekę" - napisał minister.

Hamáček poinformował też, że w najbliższy poniedziałek leci do Moskwy, gdzie będzie chciał załatwić ewentualne dostawy do Czech Sputnika-V, po zatwierdzeniu go przez Europejską Agencję Leków.

Dziś Soren Brostrom, szef Duńskiej Administracji Zdrowia, poinformowął, że kraj ten całkowicie rezygnuje ze stosowania szczepionki AstraZeneki.

Dania zawiesiła na krótko stosowanie preparatu już 11 marca, po pojawieniu się pierwszych doniesień o rzadkich przypadkach zakrzepicy po podaniu szczepionki i zawieszenie to kontynuowała.

Mimo że EMA podtrzymała swoje rekomendacje dla tego preparatu, podkreślając, że mimo rzadkich przypadków zakrzepicy korzyści z przyjęcia szczepionki przewyższają ryzyko, dziś Dania zdecydowała o całkowitej rezygnacji ze szczepienia AstraZeneką.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA