fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Lokalne społeczności cyfryzują się

Adobe stock
Ponad 31 mln zł to budżet programu „Konwersji cyfrową domów kultury”. Uruchomienie naboru do konkursu grantowego rozpoczęło NCK.

Celem największego tegorocznego przedsięwzięcia Narodowe Centrum Kultury, wspierającego lokalne instytucje kultury, jest wyposażenie domów, centrów i ośrodków kultury w kompetencje i umiejętności w zakresie wykorzystywania narzędzi cyfrowych oraz zakup sprzętu i infrastruktury informatycznej niezbędnych do prowadzenia online i/lub w formie cyfrowej działań edukacyjnych i animacyjnych dla lokalnych społeczności.

Konwersja cyfrowa domów kultury to projekt o charakterze systemowym, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Projekt na charakter konkursowy i składa się z dwóch komponentów:

1) kompleksowego programu szkoleniowego i wsparcia tutorów cyfrowych, które obejmą wszystkie samorządowe instytucje kultury zakwalifikowane do udziału w Konwersji cyfrowej DK

2)indywidualnych grantów dla poszczególnych instytucji, przeznaczonych na zakup wyposażenia technicznego, informatycznego.

Docelowo wsparcie otrzyma 200 samorządowych instytucji kultury. Realizacja projektu jest elementem działań wspierających instytucje kultury w związku z pandemią COVID-19.Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA