fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

41-letni poseł PO: Mam propozycję szczepienia w kwietniu

Szczepionka AstraZeneca
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
"Otrzymałem taką propozycję" - pisze poseł PO, Paweł Olszewski, który zamieścił na Twitterze SMS-a jakiego otrzymał ws. szczepienia na COVID-19. Proponowany termin szczepienia to 17 kwietnia. Poseł ma 41 lat.

"Czyli jednak 40 latkowie są rejestrowani na kwiecień?" - pyta Paweł Olszewski.

Na pytanie z konta @szczepimysie o to czy poseł otrzymał "wiadomość dzisiaj albo rejestrował (...) inną osobę przez ten numer telefonu", Olszewski odpisał, że "rejestrował smsowo siebie, dzisiaj o 8:08".

Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień, Michał Dworczyk, poinformował po północy 2 kwietnia, że e-rejestracja na szczepienia na COVID-19 znów jest dostępna.

E-rejestracja na szczepienia została zawieszona 1 kwietnia, po wykryciu usterki w systemie, która umożliwiała osobom w wieku 40-59 lat rejestrowanie się na szczepienie już w kwietniu.

O północy 1 kwietnia osoby mające 40 i więcej lat, które zarejestrowały się wcześniej jako chętne do zaszczepienia się na COVID-19 na portalu pacjent.gov.pl, zaczęły otrzymywać na swoich internetowych kontach pacjenta informacje o wystawieniu im skierowania na szczepienie. "Zapisy osób 60+ zwolniły. Dlatego, zgodnie z zapowiedziami, zdecydowaliśmy się na wystawienie skierowań dla osób młodszych, które wypełniły formularz zgłoszeniowy" - czytamy na profilu @szczepimysie się na Twitterze.

Wcześniej rząd nie informował, że 1 kwietnia rozpocznie rejestrację 40-latków na szczepienia.

Rano w RMF FM szef KPRM tłumaczył, że w związku ze spadkiem dynamiki zapisu osób w wieku 60+ na szczepienia zdecydowano się uruchomić system, w którym osoby między 40 a 59. rokiem życia będą mogli zapisywać się na szczepienia.

Na konferencji prasowej o 10 mówił jednak, że doszło do usterki w wyniku której osoby te były się w stanie zarejestrować na szczepienie już na początku kwietnia, a nie - jak powinny - dopiero w połowie maja.

W związku z usterką rejestrację osób w wieku 40-59 lat zawieszono, a osoby, które zapisały się na kwiecień mają otrzymać nowe terminy szczepień w maju.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA