fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Indie: Ponad 100 tys. przypadków koronawirusa w ciągu doby

AFP
Po raz pierwszy od początku epidemii koronawirusa w Indiach w ciągu doby odnotowano ponad 100 tys. nowych przypadków SARS-CoV-2.

Indyjskie media przekazały w niedzielę, że testy wykazały koronawirusa u kolejnych 103 844 osób. Poprzednią najwyższą dobową liczbę zakażeń odnotowano w Indiach 17 września, nowych przypadków było wówczas 98 795.

Próg 100 tys. zakażeń w ciągu doby przekroczyły wcześniej Stany Zjednoczone (4 listopada 2020 r.) i Brazylia (25 marca 2021 r.).

Najwięcej zakażeń (57 tys.) stwierdzono w ciągu ostatniej doby w Maharasztrze, najbogatszym i drugim pod względem liczby ludności stanie Indii.

Czytaj także: Koronawirus. Stan wyjątkowy w Czechach skończy się po pół roku

Z liczbą mieszkańców wynoszącą ok. 1,35 mld Indie to drugi najludniejszy kraj świata.

Średnia dzienna liczba zakażeń w Indiach liczona na podstawie danych z ostatnich siedmiu dni wzrosła w ciągu niespełna dwóch miesięcy z poziomu 11,3 tys. do 78,3 tys.

W ciągu ostatniego tygodnia w Indiach zmarły 2 974 osoby zakażone koronawirusem. W poprzednim tygodniu liczba zgonów wyniosła 1 875.

W związku z sytuacją epidemiczną od poniedziałku w stanie Maharasztra będą obowiązywały kolejne restrykcje. Zamknięte zostaną centra handlowe, kina, bary, restauracje i miejsca kultu religijnego. W godz. od 20:00 do 7:00 ma obowiązywać godzina policyjna, a w weekendy - tzw. twardy (czyli całkowity) lockdown.

Źródło: rp.pl / TImes of India
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA