fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. USA: W Teksasie mają zdejmować maski, w Kalifornii - zakładać dwie

Maska na ziemi
AFP
W czasie, gdy władze Teksasu i Missisipi podejmują decyzję o zniesieniu obowiązku noszenia masek w związku z poprawą sytuacji epidemicznej, gubernator Kalifornii, Gavin Newsom, wzywa mieszkańców stanu do zakładania jednocześnie dwóch masek, by powstrzymać transmisję koronawirusa SARS-CoV-2.

Newsom stwierdził, że mieszkańcy stanu powinni "rozważać używanie dodatkowej maski", gdy znajdują się w miejscach publicznych.

- Zachęcamy mieszkańców, by nosili podwójne maski zwłaszcza w świetle tego co moim zdaniem jest złą informacją płynącą z co najmniej czterech stanów - oświadczył Newsom na konferencji prasowej.

Kalifornijski Departament Zdrowia Publicznego opublikował nowe wytyczne ws. noszenia masek, które głoszą, że "dobre, skuteczne maski powinny dobrze przylegać do twarzy i zapewniać właściwą filtrację powietrza, a noszenie podwójnych masek może w tym pomóc".

Wytyczne głoszą, że maska materiałowa powinna być noszona na jednorazowej maseczce chirurgicznej.

Nie jest natomiast rekomendowane noszenie dwóch maseczek chirurgicznych jednocześnie.

Newsom otwarcie skrytykował stany decydujące się na łagodzenie obostrzeń zapewniając, że Kalifornia nadal będzie kierować się "danymi naukowymi, dowodami, faktami, a nie ideologią" przy podejmowaniu decyzji.

- Nie zejdziemy z naszej ścieżki - stwierdził Newsom.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA